Sałatka grecka

Sałatka grecka

Składniki

– sałata pekińska

– 2-3 czerwone cebule

– czerwona papryka

– 1 opakowanie sera feta

– sosik z paczki – grecki 🙂

– 2-3 nie za duże pomidory

– świeży ogórek

Sposób przygotowania

Należy pociąć sałatę i wsypać ją do sporego naczynia w którym będzie podawana sałatka. Paprykę należy pociąć w drobną kostkę (należy pamiętać by „wypatroszyć” wpierw paprykę) i wsypać do miski, ogórek należy obrać i pociąć w kostkę podobnej wielkości co paprykę, wsypać do misy. Pomidory tniemy na ćwiartki (a jeżeli to są takie dość duże sztuki to w „ósemki”) i do miski z nimi :). Ser feta tniemy w kostki trochę większe niż ogórek i papryka a cebulę na drobne kawałki.  To wszystko mieszamy w misce (metoda „ręczna” jest zdecydowanie najlepsza). Po wymieszaniu składników należy przygotować sosik zgodnie z instrukcją i wlać go do sałatki. Sałatka jest już gotowa ale proponuję by przed konsumpcją  odstawić sałatkę na 2-3 godziny do lodówki by się przegryzła.

Porady

Należy dużą uwagę zwrócić na ser który wybierzemy do sałatki, zauważyłem że im bardziej prymitywne opakowanie takiego sera tym jego smak jest bardziej wyrazisty i podobny do oryginału. Należy też odpowiedzieć sobie na pytanie jak bardzo lubimy smak cebuli – czerwona cebula jest strasznie aromatyczna i ostra w smaku – trzeba znać umiar w jej użyciu :).

Zaszufladkowano do kategorii

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*