Kaprysy modułu karty SD

Spotkałem się z dziwnym problemem związanym z zasilaniem układu. Chodzi o problem z inicjalizacją karty
SD na zasilaniu zewnętrznym przez zasilacz i stabilizator L7805CV. Układ zasilany przez programator (poprzez łącze ISP) nie sprawia żadnych problemów. Zmierzyłem napięcie na uC (zasilanie z programatora) i na stabilizatorze, jako że mój miernik nawet nie ma określonej klasy błędu (takie małe gówienko za 20 zł 🙂 ale do tych celów wystarczy) to i odczyty są obarczone błędem ale z uC dostają napięcie 5,05V a ze stabilizatora 4,95V. Zastanawia mnie czy różnica 0,1V może sprawiać karcie SD tak wielki problem…. takie to dość zastanawiające – może kiedyś poznam odpowiedź.

Zrobiłem też dość ryzykowny eksperyment. Przy zasilaniu przez stabilizator, napięcie do karty SD podałem na nóżkę dedykowaną dla 3,3V, najlepsze w tym jest to że przy takim połączeniu wszystko chodzi stabilnie :D. Pewnie układ/karta nie zniesie takiego połączenia za długo ale dobrze wiedzieć ze jest taka możliwość…. albo przynajmniej podawać tam 3,7V – to może być bezpieczniejsze.

Oby jak najmniej takich niespodzianek.

Dodaj komentarz

Możesz użyć HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*